GTOUR group s.r.o.

Hotel Mahdia Beach ****+
Hotel Mahdia Beach ****+ Tunisko, Tunisko pevnina, Mahdia
23.07. - 01.08.2018 Letecky (Praha) Ultra All Inclusive
19 290 Kč
Zora ****
Zora **** Chorvatsko, Dalmácie, Primošten
14.06. - 21.06.2018 Vlastní Polopenze
12 004 Kč
Hotel Mariner ****
Hotel Mariner **** Španělsko, Costa Brava, Lloret de Mar
25.08. - 01.09.2018 Vlastní Polopenze
11 690 Kč
Kombinace ostrovů Santorini Paros Naxos 2 hotely
Kombinace ostrovů Santorini Paros Naxos 2 hotely Řecko, Kombinace ostrovů, Santorini, Paros a Naxos
17.08. - 28.08.2018 Letecky (Praha) Snídaně
30 690 Kč
FUNTAZIE KLUB AMELIA BEACH RESORT & SPA *****
FUNTAZIE KLUB AMELIA BEACH RESORT & SPA ***** Turecko, Turecká riviéra, Side
27.07. - 07.08.2018
25 070 Kč
Comfort Malievi Aparthotel ***
Comfort Malievi Aparthotel *** Řecko, Kréta, Anissaras
15.07. - 22.07.2018 Letecky (Brno) All inclusive
15 790 Kč
ID: 395207

Tajuplným Balkánem až k ryzímu drahokamu Východu - divukrásné Albánii

Termín: 18.07. (St) - 29.07. (Ne) 2018

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 16 890 Kč

Ubytování
9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.
Úvod
Vydejte se s námi na putování krajinou, která se otevírá ve své drsné upřímnosti i kouzelné kráse balkánských světů všem, kteří jsou ochotni přijmout její ryzí duši takovou, jaká ve své podstatě je. Tvář krajiny je zvrásněna tajuplnou minulostí sahající do dob bronzových, utvářena tisíciletí potomky balkánských hrdinů čelících nájezdům Řeků, Římanů, Bulharů i Turků, jež všichni nechali stopy navždy v dějinách albánského lidu. „Ochutnáme“ divokou směsici křesťanství a islámu, spatříme kontrasty dob dávno i nedávno minulých. Projdeme horská údolí v blízkosti majestátných horských štítů, nahlédneme do života balkánského venkova, kde hodnoty žití zůstávají na svém prapůvodním místě a patrně ještě dlouho zůstanou. Provází K. Hanák.
1. - 2.den:
odjezd z ČR přes Maďarsko a Srbsko do Černé Hory, turistika v PROKLETÝCH HORÁCH (Prokletije) v okolí Plavského jezera, nocleh v podhorském městečku na úpatí pohoří Visitoru.
Program zájezdu

3. den:
přejezd do oblasti METOHIJE (západní KOSOVO), návštěva kosovského městečka PEĆ, případně komplexu PEĆSKÉHO PATRIARCHÁTU. Přesuneme se do DEČANSKÉHO MONASTÝRU, k největší dochované sakrální stavbě středověkého Srbska s cyklem fresek na celém Balkáně, kosovské město PRIZREN s tureckou čtvrtí (po Sarajevu nejzachovalejší muslimské město na Balkáně), přejezd do Albánie, nocleh v zapomenutém BAJRAM CURRI, městečku se snad nejkrásnější polohou z albánských měst s kulisou velikánu Jezerca (2 693 m n. m.). Do severovýchodní části Albánie donedávna nevedly žádné cesty, proto se jedná o nejchudší část země, kde se čas zastavil v dobách Envera Hoxhy. Této charakteristice také odpovídá úroveň ubytování jediného místního hotelu. Strava je však skvělá a majitel hotelu pohostinný.
4. den:
velmi brzké vstávání (v 5 hod.), plavba po majestátní řece DRIN z Fierzë do KOMANU - jedna z nejkrásnějších vodních cest na světě. Odpoledne návštěva pozůstatků rozsáhlé pevnosti ROZAFAT. Pevnost s mohutnými zdmi a překrásným výhledem do okolí na soutoku tří řek u SKADARU (Shkodra) je i připomínkou legendy o statečné ženě, jejíž jméno pevnost nese, nocleh ve městě.
5. den:
putování střední Albánií. Po zastávce v LEZHE, kde je pohřben albánský národní hrdina Skanderbeg, navštívíme jeho hradní baštu v městečku KRUJË. V přístavním městě DRAČ (Durres), které se nacházelo na VIA EGNATIA (stará římská cesta spojující Jadranské moře s Cařihradem) si prohlédneme městské hradby z dob byzantské říše a monumentální amfiteátr z 2. st. n. l. Odpoledne navštívíme BERAT - nejstarší albánské město s byzantsko-slovanskou citadelou a starobylými mešitami a kostely v dolním městě. Zde budeme rovněž nocovat.
6. den:
cestou k moři navštívíme APOLLONII, po příjezdu k moři nás čeká ALBÁNSKÁ RIVIÉRA. Vyjedeme do průsmyku LLOGARE (1 058 m n. m.), pak do řecké vesničky DHËRMI s několika kostelíky, dále projedeme krajem zemních pyramid a zpívajících cikád až k HIMARË, přímořskému letovisku se zbytky pevnosti Aliho Paši. V PALERMSKÉM ZÁLIVU nedaleko QEPARA shlédneme ponorkovou základnu a na ostrůvku dobře zachovalou pevnost Aliho Paši Tepelenského. Na nocleh se přesuneme do malebného města GJIROKASTRA.
7. den:
ráno prohlídka GJIROKASTRY s historickým centrem: pevnost s muzeem vojenství a věznicí, mešita, medresa, starý bazar, etnografické muzeum, kde se narodil Enver Hoxha. Přejezd do archeologického areálu v BUTRINTU, procházka mezi zachovalými antickými objekty, která je doprovázena vůní eukalyptu a švitořením cvrčků, a nově vybudovaným špičkovým muzeem. Odpoledne návštěva přímořského letoviska SARANDË, srdce jižního pobřeží, perly Albánské riviéry. Procházka po promenádě lemované datlovými palmami a oleandry. Poslední zastávkou bude vyvěračka MODRÉ OKO - podzemní pramen ostře syté (uprostřed) a ostře modravé (u okrajů) barvy. Návrat do hotelu.
8. den:
přesun údolím řeky Vjosë, navštívíme PËRMET, malebné městečko v krajině obklopené velehorami, vycházka do vesnice KAMNIK poblíž prehistorické lokality, večer ubytování v hotelu ve vesničce proslulé svým středověkým kostelíkem s překrásnými freskami.
9. den:
město KORÇA - albánská „Paříž“, centrum albánského národního obrození s muzeem středověkého umění, pravoslavná metropole VOSKOPOJA s klášterem a několika chrámy. Turistika v NP DRENOVË. Nocleh ve vesničce Mborja nedaleko Korče.
10. den:
přejezd k OHRIDSKÉMU „MOŘI“, k jednomu z nejstarších jezer na planetě. Dopoledne návštěva vykopávek s antickými mozaikami v rybářské vesničce LIN na starověké cestě VIA EGNATIA na břehu Ohridského jezera. Relax a koupání v jezeře s konzumací věhlasných „koránů“ (ohridských pstruhů). Po obědě přejezd do OHRIDU v Makedonii, prohlídka města s návštěvou významných chrámů z dob učedníků sv. Cyrila a Metoděje. Nocleh v hotelu na břehu jezera v NP MAVROVO.
11. - 12. den:
návštěva TETOVA, prohlídka turecké Pestré mešity (Šarena Džamija), turistika v ŠAR PLANINĚ - horský masiv s ledovcovými jezery. Odpoledne přejezd a návrat do ČR.
Cena zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem, plavba po řece Drin, 9x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s polopenzí, pobyt. taxa, pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 3 100 Kč.
18.07. (St) - 29.07. (Ne) 2018 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-16 890 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČerná Hora
MístoČerná Hora
HotelTajuplným Balkánem až k ryzímu drahokamu Východu - divukrásné Albánii
2 lůžkový pokoj dospělá osoba
Termín18.07.2018 - 29.07.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka *:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Vytvářím objednávku...